Çfarë ka të re

Mirë se vini në forum vizitor, CokoForum i Shoqeris Shqipetare

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Beni pyetje

Bëni pyetje dhe merrni përgjigje nga komuniteti ynë

Përgjigju

Përgjigjuni pyetjeve dhe bëhuni ekspert në temën tuaj

Kontaktoni Stafin

Ekspertët tanë janë të gatshëm t'u përgjigjen pyetjeve tuaja

Ju lutem lexoni rregulloren përpara se të postoni!

Master

Admin
Anetar i Stafit
ADMIN COKO
Mire se erdhet ne Cokoforum.Net!

Regjistrimi ne kete forum eshte i mundur per te gjithe! Ne insistojme qe rregullat e meposhtme te lexohen dhe respektohen. Eshte detyre e juaja te shikoni here pas here kete seksion pasi mund te kete modifikime. Thyerja e rregullores se meposhtme mund te rezultoje ne nje Paralajmerim & Verejtje ose Ban ne varesi te situates. Te gjitha vendimet e Administratorit & Moderatoreve jane perfundimtare!

Gjuha e forumit eshte gjuha shqipe dhe perdorimi i gjuheve te tjera ne kete forum eshte i ndaluar.

1. Sjellja ne forum:

Nuk do te tolerohet asnje sjellje apo qendrim rracist ndermjet anetareve. Postime te tilla do te fshihen pa asnje paralajmerim. Ketu perfshihen edhe avataret. Kjo mund te coje edhe ne perjashtimin tuaj nga forumi. Sulme personale kundrejt anetareve nuk do te tolerohen. Nje sjellje te tille e marrim shume seriozisht. Jeni te mirepritur te debatoni apo te tregoni pikepamjet dhe opinionet tuaja, por ne menyre te respektueshme dhe te kulturuar. Ne nuk tolerojme asnje lloj vulgariteti. Nese nje anetar tregon nje sjellje te tille do paralajmerohet 1 here, por nese anetari/ja do ta perserise sjelljen e tij/saj me ofendime/vulgaritete, do te denohet me BAN pa paralajmerim tjeter.


2. Tema te perseritura:

Mos hapni te njejten teme ne nenforume te ndryshme. Para se te filloni nje teme te re, perdorni opsionin e kerkimit “Kerko” per tema te ngjashme. Temat e dyfishta do te fshihen ndaj luteni qe temat t’i hapni ne nenforumet e duhura.

3. Grafika, avataret dhe firma:

Ne avataret qe do te perdorni nuk lejohet te vendosni link per ne vend tjeter te formes . Nje gje e tille eshte e mundur vetem me lejen e Admin-it ndaj nese keni nje kerkese te tille, mund t’i dergoni nje PM. Perdorimi i nje avatari apo nje firme per te sulmuar nje anetar tjeter eshte e ndaluar. Admin-i / Moderatoret ruajne te drejten te levizin avatarin apo firmen ne cdo kohe pa paralajmeruar per nje gje te tille.

4. Spam, postime dhe reklama:

Evitoni te postoni link-e te ndryshme te cilat dergojne ne adresat tuaja personale pasi kjo gje nuk lejohet pa lejen e Admin-it. Postoni vetem nese ka te beje me temen ne fjale ose dicka qe vlen per temen. Gjithashtu nese ne postimin origjinal tuajin deshironi te shtoni/modifikoni ndonje gje, ju lutemi te perdorni butonin “Edit” dhe jo te beni nje postim tjeter ne te njejten teme. Evitoni postimet per reklamime te cdo lloj forme nese nuk ka lidhje me temen ku do postoni.

5. Pseudonime te ndryshme:

Ju keshillojme te regjistroni vetem nje pseudonim per person. Nese per arsye personale deshironi te regjistroni edhe nje llogari tjeter, ne kete gje e lejojme por duhet qe ta vini Admin-in ne dijeni qe po e beni dicka te tille. Ne qofte se kete gje e beni per filluar diskutime apo sherre me anetare te tjere , do te denoheni me BAN. Kujdes: Administratori ne rregullin e mesiperm ka fuqi te plote dhe nese jeni te mendimit te vazhdoni nje lufte personale kundrejt forumit, adresa e emailit dhe ip-ja juaj do te behen publike.

6. Pakenaqesi:

Anetaret mund te jene te pakenaqur me vendimet e Administratorit apo Moderatoreve, (duke perfshire edhe anetaret). Sidoqofte pakenaqesite, kritikat nuk duhen te postohen ne temat ku diskutohet pasi kjo mund te coje ne ofendime dhe degradim te temave. Ju lutemi t’i dergoni nje PM personit ne fjale dhe jo te prishni temat.

7. Mosrespektim te stafit te Forumit:

Cdo abuzim kundrejt stafit apo menaxhimit te forumit do te sjelle perjashtimin e menjehershem te anetarit!

8. Jo CAPS LOCK, link-e reklamash: Fjali te plota me Caps Lock nuk lejohet te postohen ne forum pasi konsiderohen si e "bertitur" dhe "vulgare". Kjo i ndalohet dhe stafit kur u ben verejtje anetareve. Po ashtu shkrime me tekste te zgjatura nga fillimi deri ne fund me ngjyra apo bold veshtiresojne leximin nga ana e anetareve te tjere dhe keshillohet evitimi i praktikimit te tyre ne kete lloj menyre. Gjithashtu nuk lejohet qe me ane te PM te behen reklama te siteve personale (si dhe tema si psh "Kerkohet Staf" , "Shikoni Adresen time" , link-e me referencat tuaja emer/id etj…etj ). Kjo konsiderohet SPAM , Reklame , postim i kote. Administratori rezervon te drejtat te vendose cfare do vendoset dhe te hiqet ne cdo moment!

9. Paralajmerimet & Verejtjet:

Ne nuk japim paralajmerime te kota dhe pa nje arsye te vlefshme. Sidoqofte per ata qe kane dhene dhe duan te japin kontributin e tyre per mbarevajtjen e forumit, jane te lutur te perdorin butonin e raportimit per cdo postim qe ju duket kunder rregullores dhe stafi drejtues i forumit do te marre masat e duhura.

10. Anti - Bullizmi


Duke qene se gjithe bota eshte perditesuar me Bullizmin si nje dukuri shqetesuese e shoqerise, edhe ne i bashkohemi kesaj dukurie qe ndikon ne gjendjen shpirterore te atyre qe ndihen te diskriminuar.

* Ne kete forum jane te ftuar te gjithe shqiptaret te shkembejne ide dhe te kalojne kohen e lire duke bashkbiseduar mbi historine, aktualitetet dhe cdo gje qe ndodh ne bote.
* Ky forum nuk lejon qe per idete e tyre anetaret qe shkruajne dhe diskutojne te percmohen , gjykohen , tallen ne formen e bullizmit.


11. Llogaria juaj:

Llogaria juaj ne Cokoforum dhe informacionet personale qe ju hidhni ne kete forum nuk do mund te fshihen me vone pasi ndikojne ne prishjen e struktures se forumit. Ju faleminderit për bashkëpunimin. Me respekt stafi i Cokoforum.Net
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top