Çfarë ka të re

Mirë se vini në forum vizitor, CokoForum i Shoqërisë Shqiptare

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Beni pyetje

Bëni pyetje dhe merrni përgjigje nga komuniteti ynë

Përgjigju

Përgjigjuni pyetjeve dhe bëhuni ekspert në temën tuaj

Kontaktoni Stafin

Ekspertët tanë janë të gatshëm t'u përgjigjen pyetjeve tuaja

  • CokoForum.NeT është platformë diskutimesh ku mund te marrë pjesë cdokush në tema apo dhe argëtim midis anëtarësh. Ju ftojmë të regjistroheni ose aksesoni llogarinë tuaj në menyrë që të kaloni një eksperiencë virtuale sa më të bukur!

Tërhiqet shorti për Kampionatin Botëror 2022

AlbaniaIrc

Dont Toch The Fire
ADMIN COKO
Ka përfunduar ceremonia e tërheqjes së shortit për Kupën e Botës sot në Doha, Katar, teksa është tërhequr shorti. Ku eshte ndarë në grupe që shihni më poshtë.

Shorti më poshtë:
Grupi A:

Katar

Holanda

Senegali

Ekuadori

Grupi B:
Anglia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Irani

E pa përcaktuar

Grupi C:

Argjentina

Meksika

Polonia
Arabia saudite

Grupi D:

Franca

Danimarka

Tunizia

Ende e pa përcaktuar

Grupi E:

Spanja

Gjermania

Japonia

Ende e pa përcaktuar

Grupi F:

Belgjika

Kroacia

Maroku

Kanada

Grupi G:

Brazili

Zvicra

Serbia

Kameruni

Grupi H:

Portugalia

Uruguaj

Korea e Jugut

Gana
 
Last edited:

AlbaniaIrc

Dont Toch The Fire
ADMIN COKO
FIFA do t’i ndajë skuadrat gjeografikisht, por me 13 kombëtare europiane në 8 grupe, do të thotë se 5 nga grupet do të kenë dy ekipe nga kontinenti plak. Kur do të luhen ndeshjet? Oraret do të jenë 11:00, 14:00, 17:00 dhe 20:00.

Kampionati Botëror do të nisë më 21 nëntor dhe finalja e madhe do të luhet më 18 dhjetor.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top